FIFUSA


-???-

I OPEN CUP JUNIORS CLUBS

Competiciones Competitions

I OPEN CUP JUNIORS CLUBS
LLORET DE MAR (CATALONIA), October 26-31, 2014

CATEGORY: 1998

PARTICIPATING TEAMS

DUSSH FAKEL (Russia)
CUFS LLORET (Catalonia)
ARKADA (Russia)
F.S. GAMBIA (Gambia)

SEMIFINALS

Date

Pavillon

Time

Games

Score

26.10

A-1

16:00

DUSSH FAKEL - CUFS

4

1

29.10

A-1

12:15

ARKADA - F.S. GAMBIA

15

0

FINAL MATCH

31.10

A-1

15:50

DUSSH FAKEL - ARKADA

5

2

FINAL CLASIFICATION
1º DUSSH FAKEL (RUSSIA)
2º ARKADA (RUSSIA)
PARTICIPATION: F.S. GAMBIA (GAMBIA)
PARTICIPATION: CUFS LLORET (CATALONIA)
TOP SCORER
IVAN ANDREEV

     

CATEGORY: 2000

PARTICIPATING TEAMS

CUFS LLORET (Catalonia)
UNIVERSAL SARATOV (Russia)
DUSSH FAKEL (Russia)
F.S. GAMBIA (Gambia)

SEMIFINALS

Date

Pavillon

Time

Games

Score

26.10

A-1

16:45

DUSSH FAKEL - CUFS

7

0

26.10

A-2

16:45

UNIVERSAL - F.S. GAMBIA (*)

3

4

(*) Winner of the penalties (0-1)

FINAL MATCH

31.10

A-2

15:00

DUSSH FAKEL - F.S. GAMBIA

13

0

FINAL CLASIFICATION
1º DUSSH FAKEL (RUSSIA)
2º F.S. GAMBIA (GAMBIA)
PARTICIPATION: UNIVERSAL SARATOV (RUSSIA)
PARTICIPATION: CUFS LLORET (CATALONIA)

TOP SCORER
IAN CHIZHKOV

     

CATEGORY: 2002

PARTICIPATING TEAMS

GRoUP "A"

GRoUP "b"

MVA (Russia)
GAEL "2" (Basque Country)
ZVEZDA YOUTUBE ENGELS "1" (Russia)

GAEL "1" (Basque Country)
F.S. GAMBIA (Gambia)
ZVEZDA YOUTUBE ENGELS "2" (Russia)

RESULTS UPSTREAM

Date

Pavillon

Time

Games

Group

Score

28.10

A-1

12:00

MVA - ENGELS 1

("A")

2

3

28.10

A-2

12:00

ENGELS 2 - GAEL 1

("B")

2

9

29.10

A-1

09:00

MVA - GAEL 2

("A")

3

0

29.10

A-1

11:30

ENGELS 1 - GAEL 2

("A")

5

6

29.10

A-2

11:30

F.S. GAMBIA - GAEL 1

("B")

6

9

29.10

A-2

12:15

ENGELS 2 - F.S. GAMBIA

("B")

7

5

FINAL MATCH

31.10

A-2

09:00

MVA - GAEL 1

2

8

PHASE PREVIEW RANKINGS

GROUP "A"

GROUP "b"

 

Team

P

C

T

L

PG

GA

P

D.

 

Team

P

C

T

L

PG

GA

P

D.

1

MVA

2

1

0

1

5

3

3

+2

1

GAEL 1

2

2

0

0

18

8

6

+10

2

ENGELS 1

2

1

0

1

8

8

3

0

2

ENGELS 2

2

1

0

1

9

14

3

-5

3

GAEL 2

2

1

0

1

6

8

3

-2

3

F.S. GAMBIA

2

0

0

2

11

16

0

-5

FINAL CLASIFICATION
1º GAEL (BASQUE COUNTRY)
2º MVA (RUSSIA)

PARTICIPATION: ZVEZDA ENGELS (RUSSIA)
PARTICIPATION: F.S. GAMBIA (GAMBIA)
TOP SCORER:
JOKIN AGUIRRETXE (GAEL)
BEST PLAYER:
AIMAR ZEBEIRO (GAEL)

     

CATEGORY: 2004

PARTICIPATING TEAMS

CUFS LLORET (Catalonia)
DINAMO-ULTRA (Russia)
LIDER KASIMOV (Russia)
F.S. GAMBIA (Gambia)

SEMIFINALS

Date

Pavillon

Time

Games

Score

26.10

A-1

10:30

DINAMO ULTRA (*) - F.S. GAMBIA

6

5

26.10

A-2

10:30

CUFS - LIDER KASIMOV

2

5

(*) Winner of the penalties (1-0)

FINAL MATCH

31.10

A-1

15:00

DINAMO ULTRA - LIDER (*)

1

1

(*) Winner of the penalties (0-1)

FINAL CLASIFICATION
1º LIDER KASIMOV (RUSSIA)
2º DINAMO ULTRA (RUSSIA)
PARTICIPACION: CUFS LLORET (CATALONIA)
PARTICIPACION: F.S. GAMBIA (GAMBIA)

TOP SCORER:
DIMITRY SAMUSIK
BEST PLAYER:
MANIKITA ORLOV


-???- | -???-